dragon

Alternation of the project name

Lirim Muharemi, the initiator of the project Europort Shengjin, on his birthday (May 12), changed the name of the project from Eagle of the Adriatic in Dragon of the Adriatic. The Dragon has been chosen as per one Albanian legend  where the dragon killed a huge and dangerous snake, which was eating the people and livestock, and so the dragon saved the Albanian nation. dragon

 
merkel-crop

German-Albanian Economic Conference Wednesday, 8 July 2015, in Tirana, Albania

merkel Mrs. Angela Merkel, German Chancellor, Mr. Lirim Muharemi, President of LM&CO and Mr. Edi Rama, Albanian Prime Minister  after the conclusion of the official part of the German-Albanian Business Conference in Tirana on July 8, 2015.

botasot.info
www.gazetadita.al (1)
www.gazetadita.al (2)
www.gazetadita.al (3)
www.mapo.al

 
netherland

Netherlands Belgium and China confirmed a common interest in Europort Shengjin

Kina, Belgjika dhe Holanda, janë tre vendet e interesuara për portin e Shëngjinit. Tre palët kanë nisur takimet me drejtuesit e portit, ku kanë konfirmuar interesin për ndërtimin dhe zhvillimin e një porti të ri në Shëngjin, për ta shndërruar ndër më të mëdhenjtë në Adriatik.

Rritet interesimi i kompanive ndërkombetare për zhvillimin e Portit të Shëngjinit, duke e rikonceptuar si porta kryesore drejt Ballkanit perëndimor. Për të arritur qëllimin final, ndërtimin e një porti të ri ndër më të mëdhenjtë në Adriatik, tashmë kanë nisur takimet 3 palëshe në Shëngjin mes përfaqsuesve të Portit të Antverpit në Belgjikë, Qeverisë Holandeze dhe Kompanisë Kineze.

Drejtori i Portit të Antverpit Niko Berx dhe zëvendësambasadori Holandez në vendin tonë Gilles Baunvens kanë konfirmuar interesin për Portin e Shëngjinit.

Drejtori i Portit Antverp, Nico Berx: “Jemi në Shëngjin për të parë të gjitha mundësitë që ofrohen në këtë port, po bëjmë studimin e plotë të fiziblitetit ndërsa do të jemi të pranishëm për të përmirësuar disa tregues që sigurisht duhet të ndryshojnë. Ne e dimë se eksportet, kryesisht mineralet, janë konsiderueshme nga Shqipëria, ndaj mendojmë se ato duhet të bëhen nga Porti i Shëngjinit. Une besoj se jemi në rrugë të mbarë dhe sëbashku me partnerët kemi projektuar idenë e të ardhmes së këtij porti, dhe ju siguroj se është mjaft i rëndësishëm”

Zv. Ambasadori i Hollandës, Gilles Baunwens: “Zhvillimi ekonomik i Shqipërisë ka një rol të rëndësishëm në integrimin e vendit në Bashkimin Europian, dhe Porti i Shëngjinit është pjesë e rëndësishme e këtij zhvillimi në fushën e transportëve, ndaj dhe qeveria holandeze mbështet iniciativa të rëndësishme në këto sektore. Ne kemi dhënë të gjithë suportin e nevojshëm dhe eksperiencën tonë, ndaj shpresoj se këto bisedime të jenë të frytshme dhe me një rezultat efiçent. “

Për drejtorin e Portit të Shëngjinit Gjovalin Tusha suporti që po i  jepet nga homologu i Antverpit është siguri për vazhdimësinë.

Drejtor i Portit të Shëngjinit, Gjovalin Tusha: “Sipas burimeve nga Porti i Shëngjinit, ndërtuesi i portit të ri të Shëngjinit do të jetë kompania kineze “China Comunication Construsion Company”, ndërsa portet e Antverpit dhe Roterdamit në Holandë do të jenë zhvillueset e kësaj porte të rëndësishme për Shqipërinë.”

 

 
Eagle of the Adriatic

Europort Shengjin “Dragon of the Adriatic”

Durrës - Punimet për rritjen e kapaciteteve përpunuese të portit të shëngjinit janë inspektuar nga Ministri i Transportit Edmond Haxhinasto.

Gjatë kqyrjes nga afër të punimeve, Haxhinasto ka deklaruar se shume shpejt ky port do te rrise volumin e sherbimeve si dhe do te diversifikohet qe te jete edhe ne sherbim te pasagjereve dhe turizmit.

Haxhinasto foli edhe për projektin e portit te ri te shëngjinit, për të cilin tha eshte i nevojshme pasi synohen që të realizohen edhe ato sherbime qe sot nuk mundesohen ne portet shqiptare.

“Shumë shpejt ky port do të rrisë kapacitetin e tij, do të rrisë volumin e shërbimeve e tij, edhe duke e diversifikuar atë, duke kaluar edhe nga mallrat te pasagjerët, tek turizmi, pnanifikojme të ndërtojmë një pjesë për portin turistik. Volume e sotme që ka ky port që janë rreth 300 mijë ton, shumë shpejt mund të dyfishohen dhe trefishohen”, tha Haxhinasto.

Viziten e tij ne shengjin, Ministri i Transporteve e shfrytezoi per te pare vendin ku do te ndertohet porti i ri si dhe per te diskutuar per mundesite qe ofron kjo portë detare jo vetëm për veriun e vendit por edhe për Kosovën.

 

 
signing

Europort Shengjin “Dragon of the Adriatic”

After the signing of the protocol between the Chinese and Albanian government in Tirana on January 16, 2014, further activities and talks related to the financing  and construction of Europort Shengjin are now shifted to the companies level – directly between China Communications Construction Co. Ltd (International) (CCCC) and LM & CO.

(CCCC is the largest port construction and design company in China, the largest dredging company in China and the third largest in the world).

signing

Gentian Beqiri (adviser to the Minister of Transport) Viktor Tushaj (Mayor of Lezhe) Wang Jingchun (CCCCLtd International ExecutivePresident Professor Senior Engineer) Lirim Muharemi (President of LM&CO) Gjovalin Tusha (General Director Port of Shengjin)

 
ranews

Lezhë, porti i Shëngjinit vizitohet nga një tjetër kompani kineze

Porti i Shengjinit vazhdon te jete ne qender te vemendjes se investitoreve te huaj, te cilet vazhdojne te njihen nga afer me kete zone.

Pas delegacionit te pare kinez gjate muajit janar, nje tjeter kompani disa here me e madhe se e para, eshte ofruar ne Shengjin per tu njohur me zonen ku mendohet te ndertohet nje nga portet me te medhenj te Mesdheut.

Delegacioni i China Communications Construction eshte pritur nga drejtori i portit te Shengjinit, Gjovalin Tushaj dhe per presidentin ekzekutiv te kompanise Wang Jinchun, ky projekt eshte mjaft i rendesishem dhe si i tille ka teper interes.

Drejtori i portit, Gjovalin Tushaj, shprehet se projekti ka nxitur interes te madh ndersa shpreson qe kompanite kineze te jene pjese e ketij zhvillimi .

Projektuesi i Europort Shengjin, Lirim Muharremi, ka prezantuar avantazhet e bizneseve nepermjet ketij investimi. Ulja e distancave mundeson uljen e shpenzimeve totale me 550 milion euro ne vit dhe i sherben zhvillimit te shume resurseve ne Ballkan.

Vizita ne Tirane me perfaqesues te qeverise do te vijoje takimet e ketij delegacioni, ndersa do te kene ne prioritetet e tyre edhe fusha te tilla si hekurudhat.